Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Kierepka, krawiec


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Tadeusz Kierepka

Marszałkowska 60/3

tel. (22) 6210157

Być może jest to ostatni godny uwagi warszawski krawiec o którym dziwnie cicho na forum. Jak słyszałem jest bardzo dobrym fachowcem; między innymi robi marynarki z ramionami typu pagoda. Na miejscu dostępne materiały. Cena za garnitur (pytałem z 6 miesięcy temu) o ile dobrze pamiętam 3.500 pln za igłę.

Podstarszy Cechu Krawców i Rzemiosł Włókienniczych.

Standardowe pytanie:

Czy ktoś ... ... ... itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Niczego nie szyłem u Kierepki, ale jako dziennikarz dośc długo z nim rozmawiałem. Mogę tylko zaręczyć, że to osoba wysokiej kultury osobistej. Ostatnio sporo szyje w Londynie podczas sesji wyjazdowych. Expaci którzy byli w Warszawie namawiają się i zapraszają go do siebie. Mistrz Kierepka leci samolotem rano i wraca wieczorem - podczas każdej wyprawy zdejmuje miarę z kilku gości. To taka ciekawostka ekonomiczna. Komu by się śniło w dawnych czasach, że krawiec warszawski będzie latał na 1 dzień do Londynu na przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogą sprostowania. Ostatni raz pan Tadeusz był w Londynie w 2010 roki i z tego co wiem to nie ma dalszych planów wyjazdowych. Nie były to regularne wizyty, a bardzo okazjonalne. Wnuk jego mistrza p. Grucy pracuje tam w bankowości i rzeczywiście on i jego koledzy szyją garnitury u p. Kierepki. Jednak dotyczy to przede wszystkim Polaków pracujących w Londynie. Wnuk p. Grucy jest swoistym ambasadorem p. Kierepki w Londynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pan Tadeusz Kierepka jest mistrzem krawieckim w zakresie krawiectwa męskiego (od 1970 r.) oraz damskiego (od 1981 r.). Dyplomy wiszą na ścianie. Jest też członkiem Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów:

http://www.rzem-art.eu/

Jestem zadowolony ze zrealizowanych w tej pracowni zamówień. Zawsze jednak dokładnie przekazuję czego oczekuję i dbam, aby w trakcie miar wszystko przebiegało po mojej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.